Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > “Programowanie dziecinnie proste” wraca już jesienią!

“Programowanie dziecinnie proste” wraca już jesienią!

Już w sierpniu laboratorium ECN zawładną Ozoboty!

Te maleńkie, wesołe kuleczki rozpoznają kolory i potrafią wykonywać polecenia. Wystarczy narysować linię na zwykłej kartce papieru i zastosować proste kolorowe komendy, żeby robot zrealizował misję, którą mu zlecimy.

Ozoboty to nowość na polskim rynku i jedno z najmniejszych urządzeń tego typu, służących do interaktywnej, twórczej zabawy.

Ozobot jest idealnym narzędziem przeznaczonym do szkolnych zadań dydaktycznych związanych z informatyką i robotyką. Jest zdobywcą głównych nagród w kategorii “Best Robot” na światowych targach w USA: “Consumer Electronics Show” w 2015 r. i “International Toy Fair” w 2014 r.

Pomimo swoich gabarytów daje mnóstwo możliwości, rozwija wyobraźnię, logiczne myślenie, a dzieci uczą się programowania zupełnie nieświadomie i z ogromną przyjemnością.


Dzięki uprzejmości firmy EDU SENSE i Rafałowi Mitkowskiemu, Energetyczne Centrum Nauki przez jeden miesiąc ugości w laboratorium gromadkę sympatycznych ozobotów 🙂

Zajęcia warsztatowe z programowania są połączone ze zwiedzaniem wystawy ECN i trwają 90 minut.

Aby wziąć w nich udział:

  • w dzień powszedni od wtorku do piątku zajęcia odbywają się o godz. 14.30 – należy zarezerwować bilety przez stronę internetową: bilety.ecn.kielce.pl.
  • w soboty zajęcia odbywają się o godz. 14.00.

Bilety na sobotnie warsztaty można kupić bezpośrednio przed sesją zwiedzania w kasach centrum bez rezerwacji pod warunkiem dostępności miejsc.

Więcej informacji pod numerem: 41 278 72 50 (w godzinach pracy centrum).