Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Wakacje z Energetycznym Centrum Nauki – oferta na lato!

Wakacje z Energetycznym Centrum Nauki – oferta na lato!

ECN

Energetyczna wystawa, pokazy popularnonaukowe, ciekawe warsztaty w laboratorium i projekcje filmowe na dużym ekranie…– to tylko część atrakcji, których doświadczycie w lipcu i sierpniu w Energetycznym Centrum Nauki.

Energia wokół nas – zwiedzanie wystawy

Ekspozycja Energetycznego Centrum Nauki składa się z 28 stanowisk przeznaczonych do samodzielnego eksperymentowania. Znajdziecie tutaj nietuzinkowe, ogromne maszyny fabryczne, obrazujące ciekawe zjawiska występujące w przyrodzie. Wystawa jest podzielona na trzy strefy tematyczne: Ziemia i Ogień, Powietrze i Woda oraz Człowiek. Dzięki urządzeniom takim jak: elektrownia szczytowo-pompowa, Wietrznia czy Słoneczne stwory poznacie sposoby nowoczesnego generowania energii elektrycznej. Na wystawie można również uruchomić kombajn górniczy – co jest nie lada wyzwaniem, wziąć udział w wyścigach z prądem i samodzielnie zatankować samochód elektryczny.


W trakcie zwiedzania ekspozycji Maskotka ECN – dr Glutek zaprosi Was również do laboratorium “Generator Mocy”, w którym odkryjecie wiele energetycznych tajemnic. Laboratorium jest dostępne dla wszystkich Zwiedzających pod warunkiem, że akurat nie odbywają się w nim zajęcia warsztatowe.


Zwiedzanie wystawy trwa 90 minut, sesje zwiedzania rozpoczynają się co dwie godziny. Centrum jest otwarte od wtorku do piątku w godzinach 8.00 – 16.00 oraz w soboty od 10.00 do 18.00.

Prosimy grupy zorganizowane o telefoniczne zgłoszenie wizyty. Istnieje możliwość zwiedzania ekspozycji w każdej sesji zwiedzania bez udziału w zajęciach warsztatowych, pod warunkiem dostępności miejsc na wybraną turę zwiedzania.

Bilety do nabycia w kasach centrum oraz przez stronę internetową bilety.ecn.kielce.pl

Więcej informacji pod numerem: 41 278 72 50 (w godzinach pracy centrum).


W budynku ECN mieści się Qchnia polska w której można zjeść gorący obiad.

Qchnia przygotowuje również specjalne zestawy dla dzieci.

Grupy liczące ponad 10 osób, chcące skorzystać z oferty bufetu prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem: +48 667 880 010.


Energetyczny Ogród

Po wizycie w centrum nauki zapraszamy także do Energetycznego Ogrodu, usytuowanego na zewnątrz, obok budynku ECN, po lewej stronie ulicy Olszewskiego za parkingiem Marina Bay.

Wstęp do ogrodu jest bezpłatny. Planując wizytę w ECN warto zarezerwować sobie dodatkowe 60 minut!


Warsztaty popularnonaukowe z “Było sobie życie”

Wakacje będą obfitować w ciekawe zajęcia warsztatowe związane z funkcjonowaniem ludzkiego organizmu. Dzięki współpracy z Wydawnictwem Hippocampus goście Energetycznego Centrum Nauki dowiedzą się między innymi: w jaki sposób oddychamy, co sprawia, że widzimy, jak czujemy smaki i zapachy, dlaczego trzeba myć ręce.

Edukatorzy centrum przygotowali specjalne scenariusze zajęć warsztatowych połączone z emisją odcinków kultowego serialu “Było sobie życie”, który niezmiennie od 1987 roku w zabawny sposób odpowiada na pytania związane z fascynującym światem ludzkiego ciała.

Każdy tydzień lipca to inny odcinek i temat warsztatów prowadzonych w laboratorium. Jeśli przegapicie jakieś zajęcia w lipcu, nie martwcie się, powtórzymy po raz drugi w sierpniu.

Warsztaty połączone ze zwiedzaniem wystawy i projekcją “Było sobie życie” trwają 90 minut i są dostępne dla zwiedzających od wtorku do piątku o godzinach: 10.30 i 12.30 oraz w soboty o godz. 10.00 i 12.00.

Bilety w cenie 15 zł/os. do nabycia w kasach centrum oraz przez stronę internetową bilety.ecn.kielce.pl .

HARMONOGRAM I TEMATYKA ZAJĘĆ z “Było sobie życie”


Programowanie dziecinnie proste

Już w sierpniu laboratorium ECN zawładną Ozoboty!

Te maleńkie, wesołe kuleczki rozpoznają kolory i potrafią wykonywać polecenia. Wystarczy narysować linię na zwykłej kartce papieru i zastosować proste kolorowe komendy, żeby robot zrealizował misję, którą mu zlecimy.

Ozoboty to nowość na polskim rynku i jedno z najmniejszych urządzeń tego typu, służących do interaktywnej, twórczej zabawy.

Ozobot jest idealnym narzędziem przeznaczonym do szkolnych zadań dydaktycznych związanych z informatyką i robotyką. Jest zdobywcą głównych nagród w kategorii “Best Robot” na światowych targach w USA: “Consumer Electronics Show” w 2015 r. i “International Toy Fair” w 2014 r.

Pomimo swoich gabarytów daje mnóstwo możliwości, rozwija wyobraźnię, logiczne myślenie, a dzieci uczą się programowania zupełnie nieświadomie i z ogromną przyjemnością.


Dzięki uprzejmości firmy EDU SENSE i Rafałowi Mitkowskiemu, Energetyczne Centrum Nauki przez jeden miesiąc ugości w laboratorium gromadkę sympatycznych ozobotów 🙂

Zajęcia warsztatowe z programowania są połączone ze zwiedzaniem wystawy ECN i trwają 90 minut.

Aby wziąć w nich udział:

  • w dzień powszedni od wtorku do piątku zajęcia odbywają się o godz. 14.30 – należy zarezerwować bilety przez stronę internetową: bilety.ecn.kielce.pl.
  • w soboty zajęcia odbywają się o godz. 14.00.

Bilety na sobotnie warsztaty można kupić bezpośrednio przed sesją zwiedzania w kasach centrum bez rezerwacji pod warunkiem dostępności miejsc.

Więcej informacji pod numerem: 41 278 72 50 (w godzinach pracy centrum).Projekcje filmowe w kinie ECN

Sobota 23 lipca to dzień przeznaczony na eksperymentowanie w “Laboratorium Pana Kleksa”!

Serdecznie zapraszamy na projekcję filmu “Akademia Pana Kleksa” w reżyserii Krzysztofa Gradowskiego, będącego adaptacją książki Jana Brzechwy o tym samym tytule. Jest to film dwuczęściowy (cz. I Przygoda księcia Mateusza, cz. II Tajemnica Golarza Filipa).

Projekcja będzie połączona z warsztatami popularnonaukowymi, które odbędą się w Laboratorium ECN

oraz zwiedzaniem wystawy.

Dowiedz się dlaczego mleko jest białe, czemu galaretka się trzęsie i czy da się jeść posiłek wisząc głową w dół. Wykonamy szereg dziwacznych eksperymentów związanych z magiczną zmianą kolorów i tajemniczymi substancjami.


Zajęcia połączone ze zwiedzaniem wystawy i projekcją filmu na dużym ekranie odbędą się dwukrotnie

w sobotę 23 lipca 2016 roku: w godzinach 10.00 – 14.00 i 14.00 – 18.00.


Bilety w cenie 15 zł/os. do nabycia w kasach centrum i przez stronę internetową: bilety.ecn.kielce.pl. Liczba miejsc ograniczona.


Serdecznie zapraszamy!

#drużynamocy