Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Wydawnictwo Hippocampus oficjalnym partnerem ECN

Wydawnictwo Hippocampus oficjalnym partnerem ECN

ECN

Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Hippocampus goście Energetycznego Centrum Nauki będą mogli wziąć udział w zajęciach warsztatowych dotyczących funkcjonowania ludzkiego organizmu, połączonych z projekcją odcinków kultowego serialu animowanego “Było sobie życie” na dużym ekranie.
Wydawnictwo Hippocampus od 2006 roku zajmuje się upowszechnianiem edukacyjnych kolekcji filmów dla dzieci takich jak: “Był sobie człowiek”, “Było sobie życie”, “Byli sobie podróżnicy”. Ideą przyświecającą firmie jest edukacja przez zabawę.


Planszowe gry edukacyjne Hippocampus

W 2011 roku Hippocampus zainspirowany sukcesem kolekcji filmowych, których pomysłodawcą był Albert Barille (urodzony w Polsce francuski producent telewizyjny, scenarzysta i karykaturzysta), stworzył pierwszą grę edukacyjną “Było sobie życie” – odkrywającą tajemnice ludzkiego ciała.

– Bardzo się cieszymy, że gry planszowe, będące alternatywą dla komputerów i smartfonów są w Polsce lubiane i doceniane przez rodziców, którzy wspólnie z dziećmi korzystają z oferty wydawnictw edukacyjnych. Nie inaczej jest z planszówkami Wydawnictwa Hippocampus – mówi Sylwia Mularczyk, kierownik Energetycznego Centrum Nauki.

W swojej ofercie Hippocampus posiada wiele ciekawych tytułów: “Był sobie człowiek” – gra przybliżająca najważniejsze wydarzenia z historii Europy i Polski, “Byli sobie podróżnicy” – wprowadzenie w świat przygody i odkrywania cudów świata, “Było sobie życie. Pierwsza pomoc” – uczy jak zachować się w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Najnowsza pozycja, której nie może zabraknąć w żadnym domu to “Byli sobie wynalazcy” – gra zbliżająca nas do ludzi, którzy zmienili świat. 

– W centrum nauki uwielbiamy zagadki i quizy. Hippocampus upowszechnia gry quizowe zawierające dużą dawkę pytań i odpowiedzi dla młodych i starszych odkrywców, dlatego postanowiliśmy połączyć siły i stworzyć cykl zajęć edukacyjnych wykorzystujących nieocenioną warstwę edukacyjną serii “Było sobie życie”– dodaje pani kierownik.

 

Dużą popularnością cieszą się tytuły serii “Było sobie życie” – “Atak wirusów”, “Pojedynek mistrzów”, czy “Quiz z kołem fortuny”. Każdy znajdzie coś dla siebie, nawet najmłodsi, którzy uwielbiają “Łowców bakterii”, “Pogromców wirusów”, “Wielki pościg” oraz puzzle edukacyjne wydawnictwa.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą Wydawnictwa Hippocampus, znajdującą się na stronie: www.hippocampus.pl


Zajęcia edukacyjne w laboratorium ECN

Dzięki współpracy z Wydawnictwem Hippocampus goście Energetycznego Centrum Nauki będą mieli okazję dowiedzieć się między innymi: w jaki sposób oddychamy, co sprawia, że widzimy, jak czujemy smaki i zapachy, dlaczego trzeba myć ręce. Edukatorzy centrum przygotowali specjalne scenariusze zajęć warsztatowych połączone z emisją odcinków kultowego serialu “Było sobie życie”, który niezmienne od 1987 roku w zabawny sposób odpowiada na pytania związane z fascynującym światem ludzkiego organizmu.

Więcej informacji o ofercie zajęć wakacyjnych w Energetycznym Centrum Nauki znajdziecie tutaj.