Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Podróże z energią – cykl wieczorów dla dorosłych w ECN

Podróże z energią – cykl wieczorów dla dorosłych w ECN

Już 13 maja 2016r. o godz. 18.00 zapraszamy do Energetycznego Centrum Nauki na nowy cykl wieczorów dla dorosłych “Podróże z energią”

 

Cykl „Podróże z energią” to spotkania dla dorosłych, organizowane w przestrzeni centrum nauki kilka razy w roku – niezmiennie w piątkowe wieczory.

Dzięki rozmowom z podróżnikami, ludźmi z pasją –  pragniemy zainspirować wszystkich, niezależnie od wieku, do obserwacji, zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi na temat otaczającego świata –  mówi Sylwia Mularczyk, kierownik Energetycznego Centrum Nauki. Naszym celem jest także komunikacja nauki, dlatego goście centrum będą mogli eksperymentować na wystawie ECN – dodaje.

Podróże z energią to także spotkanie towarzyskie, edukacyjne, które zainspiruje i zachęci  zwiedzających do poznawania różnych zakątków świata i organizacji wypraw w nieznane. Chcemy, żeby aktywne spotkania z nauką, stały się dobrym sposobem na spędzanie wolnego czasu. Ponieważ wydarzenie jest organizowane w przestrzeni centrum, rozmowy o podróżach staną się pretekstem do przyjrzenia się osiągnięciom technicznym oraz wynalazkom, które powstały w różnych krajach świata.

 

World Expedition 2015

Podczas pierwszego spotkania, wraz z ekipą World Expedition 2015 oraz podróżnikami Jackiem Słowakiem, Michałem Szpakiem i Sebastianem Markowskim, zabierzemy Was na szaloną wyprawę, obejmującą 30 państw świata i 5 kontynentów. Wybierzemy się także w podróż po interaktywnej wystawie.
World Expedition 2015 to międzynarodowy projekt podróżniczy zorganizowany przez Stowarzyszenie Salutem, prowadzące działalność promocyjno-reklamową, edukacyjną, a także inicjujące i wspierające przedsięwzięcia patriotyczne i kulturalne.

Pomysł podróży dookoła świata pojawił się w głowie Jacka Słowaka, prezesa Salutem podczas wyprawy do Arktyki w 2014 r.

Ta ambitna i dalekosiężna podróż miała edukacyjno – poznawcze znaczenie dla młodych ludzi, towarzyszących załodze na poszczególnych etapach ekspedycji – opowiada pan Jacek. W przeważającej części, grupa przemierzała zaplanowaną trasę drogą lądową, przy wykorzystaniu dostępnych lokalnych środków transportu – dodaje.

Członkowie ekipy wzięli sobie za punkt honoru ideę okrążenia ziemskiego globu, a także marzenie, żeby w każdym państwie do którego zawitają, znaleźć Polaka żyjącego i pracującego na obczyźnie. Obok tego głównego celu, intencją załogi World Expedition 2015 była promocja Polski w dalekich zakątkach świata, a w szczególności promocja pięknego regionu świętokrzyskiego, ukazanie jego walorów i atrakcji.

Podczas spotkania wspólnie z podróżnikami trafimy do niemal 30 różnych krajów, na 5 kontynentach. Panowie opowiedzą wiele ciekawych historii, pokażą zdjęcia, materiały i nagrania, podzielą się doświadczeniami. Porozmawiamy o przygotowaniach do wyjazdu, przygodach, ludziach i marzeniach.

 

Przed nami moc eksperymentów związanych z wynalazkami, pochodzącymi z różnych krajów. Przewidziano również smaczny poczęstunek.

 

Bilet na wydarzenie: “Podróże z energią” w cenie 20 zł, można kupić w kasach centrum do dnia 10 maja 2016, do godziny 16.00,  a także przez stronę: bilety.ecn.kielce.pl maksymalnie do czwartku 12 maja 2016 do godz. 24.00.

Liczba miejsc jest jak zwykle bardzo ograniczona.