Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Zajęcia Uniwersytetu Dziecięcego UJK w Energetycznym Centrum Nauki

Zajęcia Uniwersytetu Dziecięcego UJK w Energetycznym Centrum Nauki

Już w najbliższą sobotę 16 kwietnia 2016. dzięki współpracy z Uniwersytetem Jana Kochanowskiego, w ECN odbędą się zajęcia Uniwersytetu Dziecięcego UJK.

Dla małych studentów przygotowaliśmy specjalne warsztaty “Energia pod lupą”. Jak co roku będzie bardzo naukowo i energetycznie. Sprawdzimy czym jest energia w przyrodzie i jakie są jej źródła. Zbudujemy własną żarówkę, porozmawiamy o atomach, przewodnikach, izolatorach i bateriach oraz poeksperymentujemy na wystawie.

 

Jak co roku, również tej wiosny zapraszamy wszystkie dzieci posiadające indeks UJK do Kieleckiego Parku Technologicznego na energetyczne zajęcia związane z tematem przewodnim naszej wystawy. Pierwszy raz przeprowadzimy zajęcia w siedzibie centrum nauki – mówi Sylwia Mularczyk, kierownik Energetycznego Centrum Nauki.

Zajęcia praktyczne są niezwykle wartościowe i dzieci chętnie w nich uczestniczą. To wspaniała alternatywa dla spędzania wolnego czasu przed ekranem komputera, czy telewizorem – dodaje.

 

Warsztaty “Energia pod lupą” odbędą się 16.04.2016 r. w laboratorium ECN o godz. 9.00, 10.30 i 13.30 i są przeznaczone dla uczniów szkół podstawowych.

Można dopisać się do listy studentów, nawet jeśli nie posiadają Państwo indeksu, jednak obowiązuje rezerwacja miejsc pod numerem: 41 278 72 50.

 

Więcej informacji dotyczących Uniwersytetu Dziecięcego UJK znajdziecie Państwo na stronie: http://www.ujk.edu.pl/uniwersytet_dzieciecy.html .

Serdecznie zapraszamy.