Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Familijne soboty w Energetycznym Centrum Nauki

Familijne soboty w Energetycznym Centrum Nauki

ECN

W każdą sobotę zapraszamy całe rodziny na familijne warsztaty do laboratorium “Generator Mocy” połączone z eksperymentowaniem na wystawie “Energia”.

 

Weekendowe popołudnia to czas, który warto spędzać z bliskimi. W rodzinnych warsztatach biorą udział dzieci wraz z opiekunami. Przeprowadzając doświadczenia cała rodzina współpracuje przeprowadzając doświadczenia i bawiąc się nauką.

Taki sposób spędzania wolnego czasu bardzo zbliża, a eksperymentowanie sprawia wszystkim – dorosłym i dzieciom, niebywałą frajdę.

Warsztaty połączone ze zwiedzaniem wystawy dla osób indywidualnych odbywają się w soboty o godz. 10.00 i 14.00, trwają 90 minut. Są kierowane do dzieci w wieku 6-14 lat.

Koszt uczestnictwa (oferta dla osób indywidualnych – wystawa+warsztaty) wynosi 15 zł od osoby.

Bilety można kupić  już 14 dni przed planowaną wizytą przez stronę bilety.ecn.kielce.pl lub w kasach Centrum.

Uwaga! W dniu wydarzenia bilety są dostępne tylko w kasach.

 

AKTUALNE TEMATY WARSZTATÓW FAMILIJNYCH:

Wrzesień “Weź głęboki oddech i zachłyśnij się wiedzą” + odcinek: UKŁAD ODDECHOWY

Zajęcia będą poświęcone tematowi układu oddechowego. Poznacie budowę płuc i własnoręcznie wykonacie model obrazujący ich funkcjonowanie. Dowiecie się także dlaczego warto oddychać przez nos i czy elektryczne papierosy są szkodliwe.

Październik: “Na pierwszy rzut…OKO!” + odcinek: OKO

Na czym polega proces widzenia i po co nam łzy?
Na zajęciach poznacie budowę oka oraz odkryjecie kilka złudzeń optycznych, dzięki którym wykonacie magiczne sztuczki. Mamy Oko na oku

Listopad: “Wsłuchaj się w głos serca…” + odcinek: SERCE

Zajęcia dotyczą obiegu krwi w organizmie, funkcjonowania serca i jego budowy. Wszystko zostanie pokazane na “żywym” przykładzie.
Dowiedz się jak działa pompa, którą masz w sobie.

Grudzień: “Rozgryź receptory smaku” + odcinek: ZĘBY

ECN zaprasza na zajęcia dotyczące kubków smakowych, języka oraz zębów. Wspomnimy także o właściwej higienie jamy ustnej.
Boisz się dentysty? Te zajęcia są skierowane właśnie do Ciebie.

Styczeń: “Nadstaw ucha i nie daj się oszukać” + odcinek: UCHO

Poznaj budowę ucha i dowiedz się co ma z nim wspólnego młot pneumatyczny.
Wspomnimy także o istocie … dźwięku, sprawdzimy, czy ucho potrafi oszukać mózg i skonstruujemy dziwaczny instrument muzyczny.


Uwaga! W zależności od planu wydarzeń specjalnych organizowanych w soboty, zajęcia z “Było sobie życie” odbywają się tylko w wybranych terminach (nie we wszystkie soboty danego miesiąca). Informacja o zmianach będzie podawana na bieżąco.

We wrześniu zajęcia z BSŻ realizujemy w następujące soboty: 17.09, 24.09.

Informacje na temat najnowszej oferty uzyskacie pod numerem: 41 278 72 50 (pon. – pt., w godz. 8 – 15). Chętnie odpowiemy na każde pytanie.


Od połowy października 2016 roku sobotnie zajęcia o godzinie 14.00 będą poświęcone nauce programowania. Oferta warsztatów już wkrótce!