5.10.2019 – DLACZEGO ROBACZEK ŚWIĘTOJAŃSKI ŚWIECI?
Czy świetliki świecą tak samo jak żarówki? Czy istnieją świecące grzyby? Odpowiedzi na te i inne pytania poznasz, eksperymentując w ciemności! Dowiesz się, na czym polega zjawisko bioluminescencji i jakie organizmy żywe potrafią emitować światło!
12.10.2019 – 206 KOŚCI
Czy
wiesz, że najstarszy fragment ludzkiego szkieletu, liczący około 2,8 mln lat,
odnaleziono w 2013 r.
w Etiopii? Jak to możliwe, że ze wszystkich tkanek ludzkiego organizmu, to
właśnie kości zachowały się tak długo? Co decyduje o ich trwałości i umożliwia
archeologom uzyskanie cennych informacji na temat naszej przeszłości? Poznaj
odpowiedzi na powyższe pytania i odkryj tajemnice ludzkiego szkieletu.
19.10.2019 – KIERUNEK PÓŁNOC-POŁUDNIE. Z MAPĄ POD PRĄD
Chyba najsłynniejszą pomyłką w historii nawigacji było odkrycie Ameryki przez Krzysztofa Kolumba. Poznaj metody, jakimi posługiwali się najwięksi odkrywcy, aby odnaleźć drogę do celu. Dowiedz się jak stworzyć mapę i dlaczego niektóre z nich nieco nas oszukują.
26.10.2019 – OBSERWACJE MIKROSKOPOWE
Smak i zapach cebuli znamy wszyscy – jest ona nie tylko ważnym składnikiem w daniach wielu kuchni świata, ale posiada także liczne właściwości lecznicze. A czy wiedziałeś, że cebula jest znakomitym materiałem badawczym? Zamień się w prawdziwego biologa, samodzielnie wykonaj preparat mikroskopowy i bez wyciskania łez dowiedz się, jak powstało powiedzenie „ubrany na cebulkę”.
Na zajęcia zapraszamy o godz. 13:00 oraz 14:00. Koszt udziału w zajęciach wynosi 8 zł/os. Zajęcia trwają 45 minut. Bilety można kupić przez stronę internetową bilety.ecn.kielce.pl lub w kasach Centrum. Warsztaty kierowane są do dzieci od 5 roku życia razem z rodzicami/opiekunami. Każde dziecko poniżej 13 roku życia musi znajdować się pod opieką dorosłego opiekuna, którego obowiązuje bilet wstępu. Zachęcamy również do wcześniejszej rezerwacji miejsc na rezerwacjeecn@technopark.kielce.pl.