W jaki sposób powstaje deszcz i dlaczego pada? Jak krąży woda w przyrodzie? Przed Wami kolejne sobotnie familijne warsztaty w ECN.
Mamo, tato, a dlaczego… pada deszcz?
– Tato! Woda kapie z nieba!
– To z chmury synku pada deszcz.
– Tak jak z kranu? W kranie są chmury?
– Nie Wojtusiu, woda w kranie jest spod ziemi.
– A w chmurze? A w rzece? Nie rozumiem. Mamo! Ktoś nie zakręcił chmury!
Jak woda krąży w przyrodzie? Dlaczego nieraz jej brakuje choć nie opuszcza ona naszej planety i jak ją oszczędzać? Poszukaj odpowiedzi u źródła na wakacyjnych zajęciach Mamo, tato, dlaczego pada deszcz?
P.S. Zapraszamy również w słoneczne dni. 🙂
Na zajęcia Mamo, tato, a dlaczego… pada deszcz? zapraszamy 4, 18 oraz 25 sierpnia o godz. 13:00. Koszt udziału w zajęciach wynosi 8 zł/os. Zajęcia trwają 45 minut. Bilety można kupić przez stronę internetową bilety.ecn.kielce.pl lub w kasach Centrum. Każde dziecko poniżej 13 roku życia musi znajdować się pod opieką dorosłego opiekuna, którego obowiązuje bilet wstępu.
Co w trawie piszczy. Leśne imperium – familijne warsztaty z Profesorem Pytalskim
Już 11 sierpnia w naszym Centrum będziemy gościć Profesora Pytalskiego z Fundacji Naukowej Twórcze Myślenie, który zdradzi tajemnice mrówczego świata.
Myrmekologia. Brzmi skomplikowanie, a to nauka zajmująca się badaniem mrówek w ich środowisku naturalnym oraz sztucznym. Podczas zajęć dzieci będą mogły bliżej poznać te pospolite, wszechobecne, lecz wyjątkowe owady, których społeczne zwyczaje, różnorodne zachowania mogą zadziwiać w niebywały sposób. Jedna mrówka to mały osobnik, ale cała grupa to prawdziwe imperium! Czym zajmują się mrówki i czy mają podzielone obowiązki? Co i jak jedzą? W jaki sposób się komunikują? Jakie znamy mrówcze gatunki i czy wszystkie są pożyteczne? Zapraszamy do zgłębienia wszelkich tajemnic tego mikroskopijnego świata. Uczestnicy warsztatów będą mogli przyjrzeć się mrówkom z bliska i zaobserwować je w formikariach, czyli specjalnych insektariach służących do hodowli mrówek.
Warsztaty odbędą się 11 sierpnia o godz. 13:00 oraz 14:00. Koszt udziału wynosi 8 zł/os. Zajęcia trwają 45 minut. Bilety można kupić przez stronę internetową bilety.ecn.kielce.pl lub w kasach Centrum. Każde dziecko poniżej 13 roku życia musi znajdować się pod opieką dorosłego, który kupuje także dla siebie bilet wstępu. Liczba miejsc ograniczona.
Zajęcia organizujemy wspólnie z Fundacją Naukową Twórcze Myślenie.
Szyfrogram
O godz. 14:00 odbędzie się cykl Szyfrogram. To czas na samodzielne eksperymentowanie w laboratorium, najlepiej w grupie bądź w gronie rodzinnym, bo przecież… co „kilka” głów to nie jedna! Zajęcia polegają na wyborze przez uczestników jednego z tajemniczych pudeł i postępowaniu według załączonej do niego instrukcji. Dopiero po złamaniu szyfru uczestnicy dowiedzą się, jak wykorzystać znalezione w pudle, pozornie niezwiązane ze sobą przedmioty, aby rozwikłać naukową zagadkę i dowiedzieć się… który naukowiec wyprzedził ich w rozwiązaniu tego problemu i jak nazwał swoje odkrycie. Uczestnicy „Szyfrogramu” wykonując zadania krok po kroku, w nietypowy sposób poznają nierzadko skomplikowane prawa nauki czy techniki.
Miłośników łamania kodów i szyfrów zapraszamy do rozwiązywania naukowych zagadek 4, 18 oraz 25 sierpnia o g. 14:00. Koszt udziału w zajęciach wynosi 8 zł/os. Zajęcia trwają 45 minut. Bilety można kupić przez stronę internetową bilety.ecn.kielce.pl lub w kasach Centrum. Każde dziecko poniżej 13 roku życia musi znajdować się pod opieką dorosłego opiekuna, którego obowiązuje bilet wstępu.
Zwiedzanie wystawy Energia
W każdą sobotę zapraszamy także do zwiedzania wystawy. Wejścia na ekspozycję odbywają się o godz.: 11:00, 12:00, 13.00, 14.00, 15:00, 16:00, 17:00. Czas zwiedzania to 45 minut. Informacje na temat biletów dostępne są TUTAJ.
Wszelkich informacji udzielamy pod nr 41 278 72 50 (w godzinach pracy Centrum). Rezerwacje przyjmujemy pod adresem rezerwacjeecn@technopark.kielce.pl.