Dlaczego roślinom potrzebne jest słońce? Jak zachować się w sytuacji zagrożenia życia? Czy magnesy przyciągają papier? Zapraszamy na familijne soboty w marcu.
Mamo, tato, a dlaczego… wiosną jest tak zielono?
– Mamo jak pięknie pachnie ten kwiatek! – woła Basia.
– To hiacynt, córeczko.
– Chciałabym, żeby kwitł jak najdłużej.
– W takim razie ustaw doniczkę w nasłonecznionym miejscu i pamiętaj, aby go codziennie podlewać.
– Dobrze mamusiu, a do czego właściwie roślinom potrzebne jest słońce? No i jak taki hiacynt pije wodę?
Marzec to miesiąc, w którym zaczyna się kalendarzowa wiosna, a rozkwitające kwiaty, zielone krzewy i drzewa to znak, że przyroda budzi się do życia. Budzi się też dziecięca ciekawość i chęć zrozumienia przemian jakim podlega wtedy otoczenie. Na naszych zajęciach dowiemy się co sprawia, że wiosną jest tak zielono. Wyjaśnimy też czym jest proces fotosyntezy i na czym polega efekt kapilarny. Zdobytą wiedzę będzie można zastosować w praktyce pielęgnując roślinny upominek.
Na familijne eksperymentowanie podczas zajęć Mamo, tato, a dlaczego… wiosną jest tak zielono? zapraszamy 3, 17 oraz 24 marca o godz. 13:00. Koszt udziału w zajęciach wynosi 8 zł/os. Zajęcia trwają 45 minut. Bilety można kupić przez stronę internetową bilety.ecn.kielce.pl lub w kasach Centrum. Każde dziecko poniżej 13 roku życia musi znajdować się pod opieką dorosłego opiekuna, którego obowiązuje bilet wstępu na wystawę.
Pierwsza pomoc Cecylki Knedelek – warsztaty literacko-lekarsko-plastyczne dla dzieci z panią Joanną Krzyżanek
Co zrobić w sytuacji, gdy ktoś się skaleczy? Jaki numer należy wybrać, gdy wydarzy się coś złego? Jak zachować się, gdy ktoś potrzebuje naszej pomocy? Zapraszamy na wyjątkowe warsztaty z panią Joanną Krzyżanek, autorką niebywale zabawnych i mądrych opowieści dla dzieci, których bohaterką jest Cecylka Knedelek. Wydarzenie organizujemy wspólnie z Wydawnictwem Jedność w ramach XXVI Tygodnia Kultury Języka.
Na warsztaty zapraszamy 10 marca na godz. 13:00 oraz 14:00. W ramach akcji „Weekend za pół ceny” bilety dostępne w promocyjnej cenie 4 zł/os. Zajęcia trwają 45 minut. Bilety można kupić przez stronę internetową bilety.ecn.kielce.pl lub w kasach Centrum. Każde dziecko poniżej 13 roku życia musi znajdować się pod opieką dorosłego opiekuna, którego obowiązuje bilet wstępu na wystawę.
Szyfrogram
O godz. 14:00 odbędzie się cykl Szyfrogram. To z kolei czas na samodzielne eksperymentowanie w laboratorium, najlepiej w grupie bądź w gronie rodzinnym, bo przecież… co „kilka” głów to nie jedna! Zajęcia polegają na wyborze przez uczestników jednego z tajemniczych pudeł i postępowaniu według załączonej do niego instrukcji. Dopiero po złamaniu szyfru uczestnicy dowiedzą się, jak wykorzystać znalezione w pudle, pozornie niezwiązane ze sobą przedmioty, aby rozwikłać naukową zagadkę i dowiedzieć się… który naukowiec wyprzedził ich w rozwiązaniu tego problemu i jak nazwał swoje odkrycie. Uczestnicy „Szyfrogramu” wykonując zadania krok po kroku, w nietypowy sposób poznają nierzadko skomplikowane prawa nauki czy techniki.
Miłośników łamania kodów i szyfrów zapraszamy do rozwiązywania naukowych zagadek 3, 17 oraz 24 marca o g. 14:00. Zajęcia trwają 45 minut. Bilety można kupić przez stronę internetową bilety.ecn.kielce.pl lub w kasach Centrum. Każde dziecko poniżej 13 roku życia musi znajdować się pod opieką dorosłego opiekuna, którego obowiązuje bilet wstępu na wystawę.
W każdą sobotę zapraszamy także do zwiedzania wystawy. Wejścia na ekspozycję odbywają się o godz.: 11:00, 12:00, 13.00, 14.00, 15:00, 16:00, 17:00. Czas zwiedzania to 45 minut. Informacje na temat biletów dostępne są TUTAJ.
Wszelkich informacji udzielamy pod nr 41 278 72 50 (w godzinach pracy Centrum).