2.11.2019 – RAMIĘ W RAMIĘ Z ROBOTEM – DASH I DOT
Dwa zdolne roboty współpracują ze sobą przy wykonywaniu zadań, reagują na swoją obecność i na wydawane im polecenia. Naucz roboty zmieniać kolory, uśmiechać się i reagować na ruch, aby dowiedzieć się, czym są polecenia warunkowe i jak wykorzystać je w praktyce. Następnie rozbuduj je o dodatkowe elementy i przekonaj się do czego jeszcze zdolne są roboty.
9.11.2019 – NA SKRZYDŁACH NAUKI
Motyle. Ich piękno fascynuje ludzi już od czasów starożytnych, gdy motyle uchodziły za symbol wdzięku i ulotności. Pierwsze badania naukowe nad nimi rozpoczęły się w XVII wieku. Jak wygląda cykl życiowy motyla? Ile gatunków najpopularniejszych polskich motyli potrafisz nazwać? Skąd biorą się piękne kolory ich skrzydeł i czemu służą? Poczuj się jak lepidopterolog i razem z nami zgłębiaj tajemnice motyli.
16.11.2019 – WYRYSUJ PROGRAM! – OZOBOTY
Spotkaj się z Ozobotami – maleńkimi, wesołymi kuleczkami, które rozpoznają kolory i potrafią wykonywać polecenia. Narysuj im linię na zwykłej kartce papieru i zastosuj proste kolorowe komendy, żeby robot zrealizował misję, którą mu zlecisz. Zaprogramuj dzień rodzinie Glutobotów i dopilnuj, aby każdy wykonał prawidłowo wyznaczone zadanie.
23.11.2019 – POCZUJ MIĘTĘ w ramach “Weekendu za pół ceny”
Zapachy są bardzo ważne w życiu człowieka. Sięgamy po nie, gdy chcemy sprawić radość bliskiej osobie wyjątkowym prezentem, jak i dla poprawy własnego nastroju. I choć mogłoby się wydawać, że perfumy są luksusowym symbolem obecnych czasów to miały swój początek już w prehistorii. Jak dalej przebiegał rozwój pachnideł i od jakiego czasu możemy mówić o rozkwicie branży perfumeryjnej? Czy aby tworzyć własne perfumy musimy mieć ponadprzeciętnie rozwinięty zmysł powonienia? Nie pozwól, aby odpowiedzi na te pytania przeszły Ci koło nosa, skomponuj własną nutę zapachową i „poczuj miętę” do nauki.
30.11.2019 – DLACZEGO ROBACZEK ŚWIĘTOJAŃSKI ŚWIECI?
Czy świetliki świecą tak samo jak żarówki? Czy istnieją świecące grzyby? Odpowiedzi na te i inne pytania poznasz, eksperymentując w ciemności! Dowiesz się, na czym polega zjawisko bioluminescencji i jakie organizmy żywe potrafią emitować światło!
Na zajęcia zapraszamy o godz. 13:00 oraz 14:00. Koszt udziału w zajęciach wynosi 8 zł/os. Zajęcia trwają 45 minut. Bilety można kupić przez stronę internetową bilety.ecn.kielce.pl lub w kasach Centrum. Warsztaty kierowane są do dzieci od 5 roku życia razem z rodzicami/opiekunami. Każde dziecko poniżej 13 roku życia musi znajdować się pod opieką dorosłego opiekuna, którego obowiązuje bilet wstępu. Zachęcamy również do wcześniejszej rezerwacji miejsc na rezerwacjeecn@technopark.kielce.pl.