3_urodziny_ecn_900x600

W sobotę 17 listopada zapraszamy na nasze 3. urodziny! Przyjęcie odbędzie się na wystawie „Energia”, w laboratorium „Generator mocy” oraz w kinie 2D/3D.

3. urodziny Energetycznego Centrum Nauki!

warsztat_odkrywcy_11_900x600

Czy można zmniejszać przedmioty? Które warzywo może być naturalnym wskaźnikiem pH?  Zapraszamy na listopadowe zajęcia z cyklu „Warsztat młodego odkrywcy”.

Warsztat młodego odkrywcy: listopad 2018

mamo_tato_11_900x600

Dlaczego niektóre ptaki odlatują na zimę do ciepłych krajów, a inne zostają w Polsce? Co kryje się w głowach ptaków i co jedzą w czasie zimy? Zapraszamy na listopadowe warsztaty z cyklu „Mamo, tato, a dlaczego…?”.

Mamo, tato, a dlaczego ptaki odlatują do Afryki?

koduj_uke_900x600

We wtorek 20 listopada w naszym Centrum odbędą się warsztaty kodowania dla szkół przygotowane przez Urząd Komunikacji Elektronicznej.

Koduj z UKE w Energetycznym Centrum Nauki KPT – zakończono rekrutację

ecn_nbp_900x600_rekrutacja

Zapraszamy do zgłaszania klas na bezpłatne warsztaty współfinansowane przez Narodowy Bank Polski w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Coś za coś – siła pieniądza: rusza rekrutacja

lab_mikolaja3_900x600

Od 1 do 19 grudnia w naszym laboratorium będzie panować świąteczna atmosfera. Serdecznie zapraszamy na dodatkowe zajęcia dla grup szkolnych.

Laboratorium Świętego Mikołaja – warsztaty dla szkół

mamo_tato_12_900x600

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. W tym okresie szczególnie wypatrujemy lecących z nieba płatków śniegu. A czy zastanawialiście się kiedyś nad tym jak powstaje śnieg? Zapraszamy na grudniowe warsztaty z cyklu „Mamo, tato, a dlaczego…?”.

Mamo, tato, a dlaczego zimą pada śnieg?

warsztat_odkrywcy_12_900x600

Przewodniki, izolatory, obwód zamknięty… mało kojarzą się ze świętami, ale jeśli podpowiemy „lampki świąteczne” zrozumiemy jak wiele mają wspólnego, nie tylko z tym wyjątkowym czasem, lecz także z nauką. Zapraszamy na grudniowe zajęcia z cyklu „Warsztat młodego odkrywcy” pn. „Świąteczne połączenie”.

Warsztat młodego odkrywcy: grudzień 2018

ecn_nbp_900x600

Tajemnice świata finansów poznawać będą uczestnicy projektu, który dzięki dofinansowaniu z Narodowego Banku Polskiego będzie realizowany przez Energetyczne Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego. Wkrótce ruszy rekrutacja szkół.

Będziemy uczyć najmłodszych wartości pieniądza. Realizujemy projekt z Narodowym Bankiem Polskim

Kontakt

Energetyczne Centrum Nauki

Kielecki Park Technologiczny

ul. Olszewskiego 6

(budynek SKYE INC) 2 piętro

25-663 Kielce
Zobacz

Nasza misja

Naszym celem jest popularyzacja nauki poprzez zabawę i eksperymentowanie. Zachęcamy do zadawania pytań na temat otaczającego świata oraz pomagamy w samodzielnym poszukiwaniu odpowiedzi. Zobacz

Godziny otwarcia

  • poniedziałek
    nieczynne
  • Wtorek – piątek
    8:00 – 16:00
  • sobota10:00 – 18:00
  • niedziela
    nieczynne

Zobacz