strato_900x600

Energetyczne Centrum Nauki KPT, Fundacja Naukowa Twórcze Myślenie oraz Zespół Szkół Katolickich Kostka w Kielcach wspólnie zapraszają na wyjątkowe święto nauki.

Naukowe inspiracje. Stratosferyczna przygoda

Polska_zobacz_wiecej_900x600_4

Zbliża się jesienna edycja ogólnopolskiej akcji „Polska zobacz więcej - Weekend za pół ceny”.  Po raz kolejny zapraszamy do zwiedzania naszego Centrum za połowę ceny.

ECN za pół ceny po raz piąty

festival_900x600

Już 7 października zapraszamy do naszego stoiska podczas Festiwalu Małych Podróżników, organizowanego przez Miasto Kielce oraz National Geographic Polska w ramach projektu „Kielce – Raj dla dzieci”.

Energetyczne Centrum Nauki na Festiwalu Małych Podróżników

wtorki_nauczyciele_900x600

Jak nauczać biologii, fizyki czy też chemii w kreatywny sposób? Z jakich narzędzi korzystać? Jak uatrakcyjnić lekcje?  Zapraszamy na pierwsze w tym roku warsztaty z cyklu „Wtorki dla nauczycieli”.

Wtorki dla nauczycieli: Kreatywne lekcje

photon_na_wakacjach_900x600_photon

Energetyczne Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego oraz Grupa MAC S.A. zapraszają uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie „Photon na wakacjach”.

Photon na wakacjach – konkurs dla szkół – przedłużyliśmy składanie deklaracji

konkurs_eco_18_900x600

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie ekologicznym „Zostań konstruktorem makiety – Świętokrzyska Eko-Farma” współfinansowanym ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.

Zostań konstruktorem makiety – Świętokrzyska Eko-Farma

odBLOCKuj_2_900x600

Jeśli kodowanie jest trudne wykonaj odBLOCKuj.to! Zapisz się na kurs programowania i zdobądź certyfikat młodego programisty. Zapraszamy na 2. edycję!

2. edycja kursu programistycznego “odBLOCKuj.to”

mamo_tato_10_900x600

Dlaczego musimy jeść? Jaką rolę pełni pożywienie w naszym życiu? Na te i wiele innych pytań odpowiadamy podczas październikowych warsztatów „Mamo, tato, a dlaczego…?”.

Mamo, tato, a dlaczego jemy to, co jemy?

warsztat_odkrywcy_10_900x600

Czy makaron może utrzymać drewniane klocki, a magnesy mogą lewitować? Ile mielibyśmy lat, gdybyśmy mieszkali na innych planetach? Czy nasza waga mogłaby być mniejsza? Zapraszamy na październikowe zajęcia z cyklu „Warsztat młodego odkrywcy”.

Warsztat młodego odkrywcy: październik 2018

Kontakt

Energetyczne Centrum Nauki

Kielecki Park Technologiczny

ul. Olszewskiego 6

(budynek SKYE INC) 2 piętro

25-663 Kielce
Zobacz

Nasza misja

Naszym celem jest popularyzacja nauki poprzez zabawę i eksperymentowanie. Zachęcamy do zadawania pytań na temat otaczającego świata oraz pomagamy w samodzielnym poszukiwaniu odpowiedzi. Zobacz

Godziny otwarcia

  • poniedziałek
    nieczynne
  • Wtorek – piątek
    8:00 – 16:00
  • sobota10:00 – 18:00
  • niedziela
    nieczynne

Zobacz