photon_na_wakacjach_900x600_photon

Energetyczne Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego oraz Grupa MAC S.A. zapraszają uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie „Photon na wakacjach”.

Photon na wakacjach – konkurs dla szkół – przedłużyliśmy składanie deklaracji

konkurs_eco_18_900x600

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie ekologicznym „Zostań konstruktorem makiety – Świętokrzyska Eko-Farma” współfinansowanym ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.

Zostań konstruktorem makiety – Świętokrzyska Eko-Farma

odBLOCKuj_2_900x600

Jeśli kodowanie jest trudne wykonaj odBLOCKuj.to! Zapisz się na kurs programowania i zdobądź certyfikat młodego programisty. Zapraszamy na 2. edycję!

2. edycja kursu programistycznego “odBLOCKuj.to”

mamo_tato_09_900x600

Co to jest ślina, do czego jest nam potrzebna i dlaczego ją produkujemy? Zapraszamy na wrześniowe warsztaty familijne z cyklu „Mamo, tato, a dlaczego…?”.

Mamo, tato, a dlaczego… potrzebna nam jest ślina? – familijne warsztaty we wrześniu

warsztat_odkrywcy_09_900x600

„Poczuj miętę”, „Z drugiej strony obiektywu” oraz „Kuchnia pod obserwacją”… to propozycje na sobotnie warsztaty rodzinne dla mniejszych i tych nieco większych odkrywców.

Warsztat młodego odkrywcy – rodzinne soboty – wrzesień 2018

dzien_chlopaka_900x600

30 września przypada Dzień Chłopaka. W naszym Centrum będziemy go świętować przez dwa dni podczas wyjątkowych warsztatów, które kierujemy zarówno do chłopców, jak i dziewczyn.

Męskie eksperymentowanie, czyli Dzień Chłopaka w ECN

vinyl_900x600

Zapraszamy na muzyczną podróż w czasie do lat osiemdziesiątych. Gościem najbliższego spotkania z cyklu „Podróże z energią” będzie Bogusław Ziębowicz, miłośnik, pasjonat, kolekcjoner winyli.

Podróże z energią: Dobry wieczór z płytą winylową

wtorki_nauczyciele_900x600

Jak nauczać biologii, fizyki czy też chemii w kreatywny sposób? Z jakich narzędzi korzystać? Jak uatrakcyjnić lekcje?  Zapraszamy na pierwsze w tym roku warsztaty z cyklu „Wtorki dla nauczycieli”.

Wtorki dla nauczycieli: Kreatywne lekcje

mamo_tato_10_900x600

Dlaczego musimy jeść? Jaką rolę pełni pożywienie w naszym życiu? Na te i wiele innych pytań odpowiadamy podczas październikowych warsztatów „Mamo, tato, a dlaczego…?”.

Mamo, tato, a dlaczego jemy to, co jemy?

Kontakt

Energetyczne Centrum Nauki

Kielecki Park Technologiczny

ul. Olszewskiego 6

(budynek SKYE INC) 2 piętro

25-663 Kielce
Zobacz

Nasza misja

Naszym celem jest popularyzacja nauki poprzez zabawę i eksperymentowanie. Zachęcamy do zadawania pytań na temat otaczającego świata oraz pomagamy w samodzielnym poszukiwaniu odpowiedzi. Zobacz

Godziny otwarcia

  • poniedziałek
    nieczynne
  • Wtorek – piątek
    8:00 – 16:00
  • sobota10:00 – 18:00
  • niedziela
    nieczynne

Zobacz