Energetyczne Centrum Nauki > Zaplanuj wizytę > Informacje praktyczne

Informacje praktyczne

2

Do Energetycznego Centrum Nauki można dojechać autobusem miejskim linii:

54, 110, 112 -  przystanek „Kielecki Park Technologiczny”, a także:

6, 9, 23, 32, 36, 37, 44, 53, 100, 106 - przystanek „Łódzka I”.


Energetyczne Centrum Nauki mieści się przy ul. Olszewskiego 6, w Inkubatorze SKYE INC.  w czarnym, nowoczesnym budynku ze szklaną elewacją, tuż za przystankiem autobusowym "Kielecki Park Technologiczny".

Po wejściu do obiektu należy skierować się w prawą stronę do windy lub na klatkę schodową. Centrum jest położone na drugim piętrze.

Dojazd do ECN

7 (2)

Bilety na zajęcia warsztatowe, zwiedzanie wystawy Energia i wydarzenia cykliczne w ECN można kupić na dwa sposoby:

Jak kupić bilet

5 (2)

W Energetycznym Centrum Nauki znajduje się wystawa stała, laboratorium oraz kameralne kino 3D 

Czas zwiedzania

parking

Miejsca postojowe dla zwiedzających indywidualnych znajdują się na parkingu usytuowanym obok czarnego budynku Inkubatora SKYE INC. ze szklaną elewacją, przy ulicy Olszewskiego 6.

Po wjeździe na parking należy wybrać nieoznakowane miejsce nieoznakowane przez lokatorów Inkubatora.

W przypadku braku dostępnych miejsc można także zaparkować samochód na parkingu MARINA BAY, który znajduje się po lewej stronie ulicy Olszewskiego, naprzeciwko pomarańczowego budynku Inkubatora Technologicznego ORANGE.


Miejsca parkingowe dla autobusów znajdują się w zatoce autobusowej przy ul. Olszewskiego 21, naprzeciwko budynku OULU TECH.

Istnieje możliwość podjechania autokarem bezpośrednio pod wejście główne budynku, w którym znajduje się Energetyczne Centrum Nauki. W przypadku złej pogody kierowca wysadza dzieci przed głównym wejściem (na przystanku autobusowym), a następnie przejeżdża na zatokę autobusową.


Kilka miejsc parkingowych znajduje się również na terenie Energetycznego Ogrodu Doświadczeń.

Parking

Untitled design (12)

Szatnia indywidualna i grupowa znajduje się tuż przy wejściu do Sali ekspozycyjnej i jest wyposażona w elektronicznie zamykane szafki. Aby z nich skorzystać należy pobrać w kasie specjalny breloczek z numerem szafki.

Do otwarcia szafy w szatni grupowej służy jeden breloczek, który pobiera opiekun grupy. W pojedynczej szafie mieszczą się nakrycia oraz torby i plecaki około 50 osób.

Instrukcja obsługi szafki:

  • naciśnij czarny przycisk znajdujący się na drzwiach (numer szafki musi odpowiadać numerowi z breloka),
  • przyłóż do niego breloczek - szafka otworzy się automatycznie,
  • aby zamknąć szafkę wystarczy zamknąć drzwiczki i przytrzymać je przez około 3 sekundy - powinniśmy usłyszeć przesuwający się mechanizm zamka,
  • jeśli mechanizm zamka wysunął się, kiedy drzwiczki były otwarte, należy nacisnąć czarny przycisk znajdujący się na drzwiach szafki i przyłożyć do niego breloczek.
Pobrane breloki do szafek należy zwrócić kasjerowi ECN po wizycie na ekspozycji i oczywiście opróżnieniu szafki :) Kasjer nie odpowiada za rzeczy pozostawione w szatni.    

Szatnie

10653447_1100222133341334_3156607569249620184_n

W Energetycznym Centrum Nauki nie ma filcowych kapci, przewodników, ani osób, które oprowadzają zwiedzających po wystawie.


Zwiedzanie ekspozycji ma charakter indywidualny i odbywa się samodzielnie.

Każde urządzenie znajdujące się na wystawie zostało tak skonstruowane, aby można było z niego korzystać w bezpieczny sposób. Posiada również krótką instrukcję przeprowadzenia doświadczenia. Należy się z nią zapoznać przed rozpoczęciem naukowej zabawy.

Niektóre ze stanowisk interaktywnych należy aktywować przy pomocy plastikowej karty umieszczonej tuż obok urządzenia. Wystarczy przyłożyć kartę do symbolu małej białej rączki z opaską na nadgarstku, pociągnąć za pierwszą dźwignię i poczekać na zielone światło. Urządzenie jest gotowe do eksperymentowania :)

Dzieci do 13 roku życia muszą znajdować się pod opieką dorosłych.

Na wystawie ECN spotkasz Edukatorów –  zawsze uśmiechniętych, energicznych pasjonatów nauki.

To prawdziwi eksperci, którzy układają scenariusze zajęć, prowadzą warsztaty w Laboratorium, uwielbiają eksperymentować oraz chętnie odpowiadają na pytania związane z interaktywnymi eksponatami. Dodatkowo kochają naukowe ciekawostki i chwalą się ich znajomością ;)

Jeśli potrzebujesz pomocy na wystawie, chcesz się czegoś dowiedzieć lub masz pytania - zwróć się do nich z każdą sprawą!

Edukatorzy to prawdziwa, energetyczna #drużynamocy. Poznasz ich po zabawnych koszulkach z dr Glutkiem.

Nasi Edukatorzy

1 (2)

Zarówno budynek SKYE INC. w którym znajduje się ekspozycja centrum nauki, jak i cała przestrzeń ECN są przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami.

Osoby niepełnosprawne w ECN

sklepik_900x600_2

W Energetycznym Centrum Nauki działa Sklepik naukowy dr Glutka.

Sklepik naukowy dra Glutka